Jerzy Zelnik DOPOKĄD IDĘ – wydarzenie słowno-muzyczne

Sobota, 9 października 2021 r., godz. 19.00, sala koncertowa Nowego Domu Sztuki

Na program wydarzenia złożą się wiersze, myśli i listy Norwida w aktorskiej interpretacji Jerzego Zelnika, które dopełni muzyka w wykonaniu kompozytora i pianisty- Wojciecha Konikiewicza. Usłyszymy m.in. „Aerumnarium Plenus”, „Pierwszy list, co mnie doszedł z Europy”, „Ruszaj z Bogiem”, „Pielgrzym”.

Jerzy Zelnik – recytacja
Wojciech Konikiewicz – muzyka

Jerzy Zelnik, aktor teatralny i filmowy, scenarzysta małych form teatralnych (monodramów, etiud), reżyser teatralny, dyrektor artystyczny Teatru Nowego w Łodzi w latach 2005–2008. Ma na swoim koncie blisko 80 kreacji filmowych. Uznanie zdobył rolą  faraona  Ramzesa XIII, i rozszalałego Lykona w ekranizacji powieści Bolesława Prusa Faraon (1965), w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Zasłynął jako tytułowy, szlachetny prawnik Franciszek Murek w serialu Doktor Murek (1979), na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Zagrał postać Zygmunta Augusta w serialu Królowa Bona (1980), i w dramacie historycznym Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny (1982) z Anną Dymną. Zebrał pochlebne recenzje za rolę hrabiego Henryka w spektaklu Teatru Telewizji Nie-Boska komedia (1982) Zygmunta Krasińskiego, w reżyserii Zygmunta Hübnera. Ostatnio wyreżyserował spektakl Cena w Teatrze Telewizji, który powstał na podstawie słynnej powieści Waldemara Łysiaka.

Wojciech Konikiewicz, pianista, kompozytor muzyki improwizowanej, współczesnej, elektronicznej, filmowej, teatralnej. Ceniony jako lider licznych projektów, koncertów- spektakli muzyki elektronicznej jak również znany  ze współpracy z gronem polskich i zagranicznych artystów. Uważa się za muzyka uniwersalnego, ponieważ uprawia zarówno jazz jak i rock, muzykę elektroniczną oraz współczesną muzykę eksperymentalną (wiele utworów kameralnych m.in., na saksofon i fortepian, trio stroikowe, harfę i organy, kwartet smyczkowy, chór, symfonia na orkiestrę kameralną). 

Uwaga: W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa poprzez dedykowany adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl bądź telefonicznie, dzwoniąc pod nr (+46) 857 71 75 lub 512 928 062 i otrzymały potwierdzenie.

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, które znajdują się na naszej stronie:
www.palacradziejowice.pl/zasady