III edycja Mistrzowskich Kursów Wiolonczelowych

Sława Radziejowic wykracza nie tylko poza granice Polski, ale także całego kontynentu. W dniach 5 – 14 sierpnia już po raz trzeci Dom Pracy Twórczej wraz z Chińsko-Polskim Centrum Wymiany Kultury i Sztuki XXI wieku organizuje Mistrzowskie Kursy Wiolonczelowe. Główne cele projektu to podnoszenie umiejętności i szlifowanie warsztatu muzycznego przez młodych studentów, ale także wymiana kulturalna oraz próba stworzenia bilateralnej polsko-chińskiej platformy edukacyjnej, która mogłaby być rozwijana w przyszłości w celu edukacji młodych artystów obu krajów.

Ponad stu młodych uczestników Mistrzowskich Kursów Wiolonczelowych, w wieku od sześciu do szesnastu lat, na co dzień kształci się na zajęciach przy Uniwersytecie Ludowym w Pekinie. W Polsce będą ćwiczyć pod okiem dyrektora artystycznego kursu, profesora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Tomasza Strahla, który jest nie tylko wielokrotnie nagradzanym wiolonczelistą, ale także cenionym pedagogiem, prowadzącym liczne kursy mistrzowskie w Polsce, Holandii, Finlandii, Niemczech, Japonii (Kyoto University of Arts) oraz w Ameryce Południowej.

Zgodnie z tradycją młodzi muzycy zaprezentują się podczas koncertów wieńczących kurs, będących równocześnie podsumowaniem ich wielodniowej pracy. Koncerty odbędą się 11-ego sierpnia (niedziela) o godz. 19.00 oraz 12-ego sierpnia (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Nowym Domu Sztuki. Zapraszamy serdecznie!

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.

Do zobaczenia w Radziejowicach!