Małgorzata Zalewska

Jest jedną z niewielu harfistek koncertujących na kilku rodzajach harf (harfa współczesna celtycka, harfa elektryczna i barokowa arpa doppia). Solistyczny debiut artystki miał miejsce w 1993 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Występowała jako solistka z takimi artystami, jak m.in: Francisco Araisa, Brigitte Balleys, Massimiliano Cialdi, Chikara Imamura, Agnieszka Duczmal, Adrew M.Kurtz, Jerzy Maksymiuk, Daniel Stabrawa, Tomasz Strahl, Małgorzata Walewska oraz Tadeusz Wojciechowski oraz z zespołami, jak m.in: Graz Trio, Warszawska Sinfonietta, Leopoldinum, Capella Bydgostiensis, MACV, Sinfonia Varsovia, a także wieloma orkiestrami filharmonicznymi.
W latach 1994-2010 współpracowała z Warszawską Operą Kameralną realizując solistyczne partie basso contino na arpa doppia akompaniując takim wokalistom jak m.in: Olga Pasiecznik, Dariusz Paradowski , Jacek Laszczkowski i Krzyszfof Szmyt.
Na prośbę producenta harf CAMAC Joel’a Garnier’a wzięła udział w światowej promocji harfy Atlantyda reprezentując rejon Europy Wschodniej a jej zdjęcie promujące instrument ukazało się na okładkach prestiżowych czasopism „Harpa”( Europa) i „Harp International” (USA).
Na swoim koncie ma również nagrania (jako muzyk orkiestrowy oraz kameralny) ok. 50 płyt CD dla firm fonograficznych m.in.:EMI, Decca, Hungarton, EMI, Pro Musica,Sony Classical,Sony.
Wzięła udział w kilku autorskich programach telewizyjnych poświęconych muzyce harfowej (1996) oraz dokonała telewizyjnych rejestracji:

– recitalu wykonywanego na Letnim Festiwalu w Radziejowicach pod patronatem Jerzego Waldorffa i uznanego przez niego za najlepszy koncert tego Festiwalu (Warszawski Ośrodek Telewizyjny, 1998),

– recitalu ,,Impresje” wykonywanego na Międzynarodowym Festiwalu w Łańcucie (TV Polonia, 1999),

– Koncertu na harfę i flet C-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta wykonywanego na Festiwalu Mozartowskim
w Warszawie (TVP1 i TVP2, 1996, 1999, 2001).

W 2005 ukazała się płyta artystki „Harp Solo” wydana przez DUX, a zrealizowana w całości ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W 2007 miała miejsce premiera suity koncertowej „Master&Margarita” na harfę i orkiestrę symfoniczną, skomponowanej specjalnie dla artystki przez Gary Guthman’a, oraz ukazała się wysoko oceniona przez recenzentów płyta CD pod tym samym tytulem(DUX).
Małgorzata Zalewska gra na harfach firmy CAMAC.