Gabriel Collet

G. ColletGabriel Collet urodzony we Francji, perkusista – marimbafonista, kompozytor i aranżer. W swojej dotychczasowej karierze muzyka występował z wieloma artystami, zespołami i orkiestrami, m.in. brał udział w tournée z zespołem Craiga Armstronga (Massive Attack) czy Anne Pierlé…
Dokonał wielu prawykonań utworów jako solista, oraz z Axoum – duetu współtworzonego z Elwirą Ślązak, z którym jest zdobywcą wielu nagród i z którym występuje w krajach Europy i Azji.
Jako kompozytor pisze muzykę, podkłady muzyczne do dokumentów oraz komponuje dla Axoum Duo. W 2011 zasiadł w jury „IV Universal Marimba Competition” w Belgii.
Występował m.in. w Azerbejdżanie, Belgii, Chinach, Francji, Hiszpanii, Korei Płd., Niemczech, Polsce, Szwecji. .Jest wykładowcą na warsztatach i kursach mistrzowskich w Europie i Azji oraz jest pomysłodawcą i współorganizatorem „Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Marimby” („International Marimba Masterclasses”) w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach k.Warszawy.
Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015).
Ma na koncie wiele prestiżowych nagród. Ukończył Konserwatorium Muzyczne w Paryżu, Królewskie Konserwatorium Muzyczne w Brukseli w klasach perkusji oraz solistyczne studia podyplomowe w klasie marimby, w Konserwatorium Królewskim w Antwerpii
Jego drugą pasją są malarstwo i podróże.