Elwira Ślązak

E. ŚlązakElwira Ślązak, urodzona w Warszawie, ukończyła Konserwatoria Muzyczne w Paryżu, Królewskie Konserwatorium Muzyczne w Brukseli w klasach perkusji oraz solistyczne studia podyplomowe w klasie marimby, w Konserwatorium Królewskim w Antwerpii. We wszystkich tych uczelniach otrzymała dyplomy z najwyższymi wyróżnieniami.
Wraz z Gabrielem Collet tworzy AXOUM DUO – stały duet marimbafonowy, który jest zdobywcą wielu nagród i z którym występuje w krajach Europy oraz Azji.
Elwira Ślązak jest stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, laureatką „Prix Luffin”, nagrody The Sir Georges Solti Foundation oraz zdobywczynią nagród na międzynarodowych konkursach.
Dokonała wielu prawykonań utworów jako solistka (m.in. na „Warszawskiej Jesieni” z Orkiestrą Juventus), oraz z Gabrielem Collet jako Axoum Duo. Była członkinią „Wiosennej Orkiestry Warszawskiej Jesieni”, z którą brała udział w 39 i 40 festiwalu „Warszawska Jesień” pod batutą Jacka Kaspszyka, Jerzego Maksymiuka oraz Victorii Zhadko. W 2011 zasiadła w jury „IV Universal Marimba Competition” w Belgii.
Artystka regularnie występuje w Europie i na innych kontynentach. .Jest wykładowczynią na warsztatach i kursach mistrzowskich w Europie i Azji oraz jest pomysłodawczynią i współorganizatorką „Międzynarodowych Kursów Marimby”/ „International Marimba Masterclasses w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach k.Warszawy.
W wolnych chwilach fotografuje.