Sasha Strunin

Alexandra StruninUrodziła się w międzynarodowej rosyjsko-ukraińskiej rodzinie znanych artystów operowych. Ojciec Igor Strunin był wieloletnim solistą-barytonem Teatru Wielkiego w Poznaniu a jej matka – Vita Nikołajenko ulubioną przez Krzysztofa Pendereckiego odtwórczynią roli Ubicy w jego operze “Ubu Król”.
Sasha wychowywała się na poznańskiej scenie operowej towarzysząc rodzicom w ich pracy i równocześnie szkoląc swoje umiejętności wokalne.
W styczniu 2006 wraz z grupą wystąpiła w preselekcjach koncertu „Piosenka dla Europy 2006” na reprezentanta Polski do 51 Konkursu Piosenki Eurowizji. Zespół wykonał utwór „How Many People” i w końcowej klasyfikacji zajął 3 miejsce. Piosenkę oraz nagrany do niej teledysk zaprezentowano również podczas targów muzycznych w Cannes.
W tym samym roku nakładem Universal Music Polska ukazał się debiutancki album The Jet Set zatytułowany „Just Call Me”. Album uzyskał status złotej płyty. W roku 2007 zespół The Jet Set ponownie uczestniczył w polskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, tym razem wygrywając, utworem „Time to Party”. W ramach promocji The Jet Set odbył tournée po Europie (Hiszpania, Irlandia, Rosja, Ukraina, Cypr, Łotwa, Litwa).
We wrześniu 2009 odbyła się premiera pierwszego solowego albumu studyjnego wokalistki zatytułowanego „Sasha” a w 2010 wydano ostatnie dwa single promujące album Sasha, „Ucisz moje serce” oraz „Chcę zatrzymać czas”.
W listopadzie 2014 wokalistka zaśpiewała w Teatrze Wielkim w Warszawie podczas gali zorganizowanej z okazji 25-lecia Pracodawców RP, w której uczestniczyli m.in. ówczesny prezydent Polski Bronisław Komorowski oraz były prezydent Polski Lech Wałęsa. Towarzyszyła jej Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod batutą Krzesimira Dębskiego.
31 grudnia 2015 miał miejsce debiut Strunin z Gary Guthman Quartet i orkiestrą symfoniczną Filharmonii im M. Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Ewy Strusińskiej. Wykonała tam trzy premierowe piosenki skomponowane i zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną specjalnie dla niej przez Gary Guthman’a z przygotowywanej płyty “Woman In Black”.
Premiera nowej płyty Sashy Strunin przewidziana jest na jesień 2016.