Absolwent Konserwatorium Leningradzkiego. Od 1970 roku mieszka i pracuje w Kaliningradzie. Przez kilka lat prowadził Kaliningradzką Orkiestrę Smyczkową, zespół smyczkowy tamtejszej Szkoły Muzycznej oraz orkiestry kameralnej Gilder DMH. Był jednym z założycieli zespołu „MUSIC XX”, który składał się z czołowych muzyków kaliningradzkich. W 1991 roku udało mu się zrealizować wieloletnie zamierzenia i stworzyć pierwszą w powojennej historii Kaliningradu orkiestrę kameralną. W 1996 roku otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosyjskiego. Dwa lata później jego zespół otrzymał nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie sztuki muzycznej. Przez dwadzieścia lat dynamicznej działalności Orkiestra pracowała bogaty repertuar, w którym znajdują się najznakomitsze dzieła wszystkich epok i stylów muzycznych. Z Orkiestrą koncertowali znakomici soliści, jak choćby: A. Milyan (skrzypce), J. Olejniczak (fortepian), Y. Kasman (fortepian), K. Danczowska (skrzypce), N. Petrov (fortepian) i inni wykonawcy z Rosji, USA, Polski, Niemiec, Szwecji, Tajwanu, Chorwacji.
Kaliningradzka Orkiestra Kameralna koncertowała m. in. we Francji, Niemczech, Polsce, Chorwacji, Szwecji. Media nie żałowały pochwał: Doskonały dźwięk, doskonałe wyczucie formy, techniczne wyrafinowanie, wyborni artyści, doskonała znajomość instrumentów wszystko to pozwoliło Kaliningradzkiej Orkiestrze Kameralnej zdobyć serca wyrafinowanej publiczności. („Gazeta Lubeker Nachrichten”, Niemcy). Objawieniem festiwalu stała się Kaliningradzka Orkiestra Kameralna Filharmonia, która pokazała harmonię i elegancki styl. Wykonywana muzyka Prokofiewa osiągnęła szczyt emocjonalności.
(„Gazeta Svenska Dagbladet”, Szwecja). Kaliningradzka Orkiestra Kameralna w 2013 roku wystąpiła podczas V Letniego Festiwalu w Radziejowicach.