Karolina Nadolska

Obdarzona nadzwyczajną wrażliwością muzyczną i kreatywnością swych interpretacji Karolina Nadolska wykształciła swoja osobowość artystyczną pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej–Zydroń, a następnie w czasie studiów w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej – Ławrynowicz.
W roku 2009 Uniwersytet Muzyczny docenił osiągnięcia pianistyczne Karoliny Nadolskiej przyznając jej dyplom z wyróżnieniem, a jej studia pianistyczne zostały zwieńczone uroczystym koncertem, w którym wystąpiła, jako solistka Orkiestry Filharmonii Narodowej.
Walory jej osobowości artystycznej poznała już publiczność wielu krajów na pięciu kontynentach – między innymi w USA, Japonii, Australii, Argentynie, Niemczech, Wielkiej Brytanii Hiszpanii, Szwecji, Włoszech, Estonii, Francji, Szwajcarii, Holandii, Tunezji, Chorwacji, na Litwie oraz w wielu miastach Polski. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez słynnych profesorów jak: Vladimir Krainev, Karl-Heinz Kammerling, Boris Berman, John O’Conor, Jacques Rouvier, Dominique Merlet, Bernard Ringeissen, Eugen Indjic i Dina Yoffe.
Imponująca jest lista czołowych nagród, jakie w ostatnich latach zdobyła Karolina Nadolska uczestnicząc w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach. W roku 2014 zdobyła I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie oraz I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Karlovac (Chorwacja). W roku 2013 została laureatką I Nagrody Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Granadzie (Hiszpania). Rok 2012 to kolejne dwa sukcesy w postaci Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie “Tańców Polskich” na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie “Mazurków” na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim “Azja-Pacyfik” w Daegu (Korea).
W grudniu 2011 Karolina Nadolska zdobyła II Nagrodę oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworów F.Chopina na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im.F.Chopina w Warszawie, organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. W lutym 2008 zdobyła I Nagrodę Konkursu Pianistycznego organizowanego przez
londyńską Yamaha Music Foudation of Europe. Karolina Nadolska jest również laureatką II Nagrody Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Mariańskich Łaźniach, laureatką Grand Prix III Ogólnopolskiego Festiwalu „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie oraz laureatką międzynarodowych konkursów pianistycznych w Narvie, Aachen i Konkursu im.I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy.
Karolina Nadolska kontynuuje solistyczną i kameralną działalność koncertową, odnosząc jednocześnie sukcesy w pracy pedagogicznej, jako adiunkt warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego F.Chopina w mistrzowskiej klasie prof. Piotra Palecznego.