Duet Paweł & Stanisław Pańta

Paweł Pańta – uznany polski kontrabasista i gitarzysta basowy. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w klasie prof. Andrzeja Mysińskiego oraz Studium Jazzowe u Zbigniewa Wegehaupta. Był członkiem Gustaw Mahler Jugend Orchester prowadzonej przez Claudio Abbado, współpracował z orkiestrą Philharmonie der Nationen, z którą zagrał ponad sto koncertów.

Od wielu lat jest członkiem kwintetu I Solisti di Varsavia, współpracuje też z kwartetem Prima Vista. Koncertował z wybitnymi solistami: Piotrem Palecznym, Karolem Radziwonowiczem, Władysławem Kłosiewiczem, Konstantym Andrzejem Kulką, Janem Staniendą i Jadwigą Kotnowską. Współpracował z elitą polskiego jazzu oraz gwiazdami światowego formatu, jak: Randy Brecker, Mike Stern, Gregory Porter, Troy Miller, Mark Soskin. Był członkiem Andrzej Kurylewicz Trio i Włodek Pawlik Trio. Obecnie współpracuje z zespołem Janusza Strobla, Janusza Bogackiego, Garry Guthmana, Wojciecha Gogolewskiego i Filipa Wojciechowskiego.

Uczestniczył w nagraniach płyt z muzyką klasyczną, jazzową, jak i rozrywkową. Od 2017 roku jest wykładowcą na wydziale instrumentalnym na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Stanisław Pańta – pianista młodego pokolenia, syn Pawła Pańty. Jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mariana Sawy w Warszawie w klasie fortepianu prof. Karola Radziwonowicza. Młody pianista wiąże swoją przyszłość z muzyką jazzową, kompozycją i aranżacją. Brał udział w nagrodzonym Fryderykiem projekcie Czesława Mozila „Grajkowie Przyszłości”. W 2020 roku ukazała się  płyta z jego udziałem pod tytułem „Winterreise Jazz Concert Sketches”. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym autorskim albumem.