Artystyczne ogrody dla dzieci

Ostatni dzień Festiwalu poświęcony był dzieciom. W niedzielne południe, mimo złej pogody do Radziejowic przyjechało wiele rodzin, by wspólnie z najmłodszymi bawić się sztuką i cieszyć ze wspólnie spędzonego czasu.

Deszcz nie zniechęcił rodziców i dzieci i całe rodziny, przez cały dzień, przyjeżdżały do Radziejowic na przygotowany z myślą o dzieciach, ostatni dzień I Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach. Od dwunastej w południe dzieci mogły korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. W pałacu można było zobaczyć z bliska, jak gra się na wiolonczeli i klarnecie, można było sprawdzić swoje predyspozycje wokalne, każdy z małych gości mógł także przez chwilę poczuć się dyrygentem. W Nowym Domu Sztuki odbywały się warsztaty baletowe i aktorskie, na platformie pływającej Leszek Lorenz prezentował instrumenty perkusyjne, zaś na terenie piknikowym dzieci mogły wspólnie pobawić się rysunkiem.

Atrakcjom i zabawom nie było końca, przez kilka godzin cały teren Pałacu w Radziejowicach należał tylko do dzieci, a one odwdzięczały się wielkim uśmiechem i radością z zabawy.