Artystyczne Ogrody dla Dzieci

W programie kolejnej edycji Festiwalu im. Jerzego Waldorffa nie mogło zabraknąć cieszącego się dużym zainteresowaniem publiczności cyklu „Artystyczne Ogrody dla Dzieci”. W tym roku zapraszamy w niedzielę, 3 lipca od godziny 12.

Program Artystycznych Ogrodów dla Dzieci zapowiada się bardzo interesująco. Zaczynamy od spektaklu „Jaś i Małgosia” w reżyserii Lecha Chojnackiego z repertuaru Teatru Lalka w Warszawie. Jak czytamy na stronie www teatru: Do bajki „Jaś i Małgosia” reżyser Lech Chojnacki wprowadził wątek troski o zgodę w rodzinie. Drwal i jego żona postanawiają po wsze czasy położyć kres kłótniom swoich dzieci. W tym celu aranżują sytuacje wzięte wprost z baśni o Jasiu i Małgosi. I tak rodzeństwo pozostawione samo sobie, w obliczu spotkania ze złą czarownicą zrozumie, że powinno się wzajemnie wspierać, dodawać odwagi i trzymać się razem. Przedstawienie grane w dwóch planach: aktorskim i lalkowym.

Kolejnym punktem programu popołudnia dla dzieci będzie happening plastyczno-kulinarny „Budujemy chatkę Baby Jagi” w opracowaniu Magdaleny Godlewskiej, laureatki Gwarancji Kultury 2011. Zadaniem dzieci będzie udekorowanie domu Baby Jagi przy pomocy ciasteczek, ozdób cukierniczych i innch słodkości, a jedynym ograniczeniem będzie dziecięca wyobraźnia. Do zabawy zapraszamy wszystkie dzieci i te małe i te większe i te zupełnie dorosłe.

Kiedy chatka już powstanie, na zakończenie popołudnia dla dzieci odbędzie się koncert „Bajki”, w którym usłyszymy piosenki ze znanych bajek i dobranocek dla dzieci. Na scenie wystąpią Anna Dereszowska, która zaśpiewa piosenki i poprowadzi koncert a partnerować jej będzie zespół The New Art Ensamble w składzie: Anna Wandtke-Wypych – skrzypce, Urszula Borkowska – fortepian, aranżacje, Klaudiusz Baran – akordeon, Marcin Świderski – saksofony, klarnet oraz inne instrumenty dęte, Sebastian Wypych – kontrabas, kierownictwo artystyczne.