Arte dei Suonatori

Arte dei SuonatoriW dniach 27 września – 3 października odbędzie się Kurs Mistrzowski organizowany przez polską orkiestrę barokową – Arte dei Suonatori. Skierowany jest do uczniów, studentów i absolwentów szkół muzycznych (powyżej 16 roku życia).
Najzdolniejsi uczestnicy kursu mają możliwość odbycia półrocznego, płatnego stażu w orkiestrze Arte dei Suonatori oraz udział w koncercie muzyki kameralnej podczas Festiwalu 3×3 organizowanego przez orkiestrę tej jesieni.
Arte dei Suonatori Masterclasses to warsztaty dające możliwość poszerzania umiejętności i wiedzy w zakresie historycznych praktyk wykonawczych. Adresowane są zarówno do osób zajmujących się wykonawstwem na historycznych instrumentach, jak i do tych, którzy kompetencje gry na instrumentach współczesnych chcą wzbogacić o historyczne praktyki wykonawcze. Wykładowcy to doświadczeni muzycy i profesorowie współpracujący z orkiestrą Arte dei Suonatori jako kameraliści i soliści.
Aureliusz Goliński (klasa skrzypiec i altówki barokowej)- Lider Arte dei Suonatori, prowadzi klasy skrzypiec barokowych i kameralistyki w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze, a także podczas kursów w Pekinie i Tallinnie.
Tomasz Pokrzywiński (klasa wiolonczeli barokowej) – pierwszy wiolonczelista Arte dei Suonatori, regularnie zapraszany do współpracy jako koncertmistrz przez renomowane europejskie orkiestry barokowe (m.in. Academy of Ancient Music, Holland Baroque Society).
Bolette Roed (klasa fletu prostego) – wirtuoz fletu prostego, solistka Arte dei Suonatori, prowadzi klasę fletu prostego w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze oraz jest szefem Departamentu Muzyki Dawnej tej uczelni.
Marcin Świątkiewicz (klasa klawesynu i improwizacji)- solista Arte dei Suonatori, jego premierowe nagranie koncertów klawesynowych Johanna Gottfrieda Müthela zostało wydane przez wytwórnię BIS w marcu br.
Joanna Boślak – Górniok (klasa basso continuo) – współpracuje z Arte dei Suonatori od kilkunastu lat, a jej gra w grupie basso continuo została już niejednokrotnie doceniona przez krytyków i recenzentów nagrań płytowych Arte dei Suonatori. Wykłada teorię muzyki w cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego.

 
Wszystkie szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej www.artedeisuonatori.pl/masterclasses oraz www.facebook.com/adsmasterclasses