Arte dei Suonatori Masterclasses

3-9 marca 2021, Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach.

W pierwszych dniach marca wnętrza sal Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach wypełnią barokowe dźwięki, które oznaczać będą rozpoczęcie kolejnej edycji warsztatów Arte dei Suonatori Masterclasses. Tym razem wykładowcami kursu będą Alexis Kossenko, Aurelisz Goliński, Ewa Golińska, Reiko Ichise oraz Maciej Łukaszuk.

Wraz z uczestnikami kursu pochylą się oni nad dziełami takich kompozytorów, jak Georg Philipp Telemann, Carl Friedrich Abel, Wilhelm Fridemann Bach, Michel Blavet czy Carl Philipp Emanuel Bach.

Arte dei Suonatori Masterclasses to warsztaty dające możliwość poszerzania umiejętności i wiedzy w zakresie historycznych praktyk wykonawczych. Adresowane są zarówno do osób zajmujących się wykonawstwem na historycznych instrumentach, jak i do tych, którzy kompetencje gry na instrumentach współczesnych chcą wzbogacić o historyczne praktyki wykonawcze. Wykładowcy to doświadczeni muzycy i pedagodzy współpracujący z orkiestrą Arte dei Suonatori jako kameraliści i soliści. Masterclasses oferują lekcje w trybie indywidualnym i kameralnym, a ponadto udział w warsztatach improwizacji barokowej, wykłady oraz pracę z doświadczonym klawesynistą – akompaniatorem.