„Alchemik Big Band” – koncert finałowy IV WORLD ORCHESTRA CAMP

30.09.2020 r., godz. 19.00 – Nowy Dom Sztuki

Zapraszamy serdecznie na koncert „Alchemik Big Band” podsumowujący warsztaty IV WORLD ORCHESTRA CAMP. O koncercie i o warsztatach pisze organizator i opiekun artystyczny – Grzech Piotrowski:

Warsztaty w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach wpisały się na stałe w coroczny kalendarz działań World Orchestry. Ten rok jest dla nas niezwykle trudny, nie jesteśmy w stanie sprowadzać gości zagranicznych ani też koncertować poza granicami Polski.

Wbrew wszystkiemu, postanowiliśmy nie poddawać się. Tegoroczna edycja warsztatów poświęcona jest tematyce Big Bandowej. Korzystając z napływu do Warszawy młodych utalentowanych jazzmanów z całej Polski, decydujemy się założyć klasyczny big band jazzowy w układzie 5443 (5 saksofonów, 4 trąbki, 4 puzony i sekcja rytmiczna). Dodatkowo zgłosiło się na warsztaty kilkunastu wokalistów, z których wybraliśmy do koncertu finałowego kilku z nich. W repertuarze koncertu zabrzmią utwory m.in. z repertuaru Franka Sinatry czy Elli Fitzgerald.

Big Band ma w planach regularne koncerty w Warszawie i okolicach. Czas od jesieni do lata 2021 wykorzystamy na pracę nad repertuarem i nagraniem pierwszego albumu, którego premiera odbędzie się w przyszłym roku na Festiwalu Wschód Piękna (Warmia i Mazury). Tradycyjnie na koniec warsztatów 30.09 o godz.19:00 odbędzie się koncert finałowy.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną wymagamy wcześniejszej telefonicznej lub mailowej rezerwacji udziału w spektaklu rezerwacje@palacradziejowice.pl
46-857 71 75, 512 928 062

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, które znajdują się na naszej stronie:
www.palacradziejowice.pl/zasady