Aga Zaryan

Aga Zaryan polska wokalistka jazzowa, której sława sięga od Tokyo do Nowego Yorku. Artystka przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w jazzie, kontynuując tradycje wybitnych wokalistek jazzowych. Jest pierwszą i zarazem jedyną polską wokalistką, której płyty ukazały się nakładem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Manhattanu. Nagrywa również dla takich wytwórni, jak Parlophone czy Warner Music.

Wokalistka łączy ambitne cele artystyczne z umiejętnością docierania do szerokiej publiczności. Aga Zaryan udowadnia, że projekty artystyczne można realizować wbrew obowiązującym modom i przemijającym trendom.

Artystka jest dwukrotną laureatką nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii  poezja śpiewana. W jej repertuarze znajdują się interpretacje wierszy Czesława Miłosza, Anny Świrszczyńskiej, Krystyny Krahelskiej i Agnieszki Osieckiej. W latach 2007-2018 dziewięć razy otrzymała tytuł Pierwszej Damy Polskiego Jazzu w rankingu czytelników magazynu Jazz Forum.

Artystka współpracuje z najznamienitszymi muzykami z Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Jest również aktywną działaczką społeczną, za co została wyróżniona nagrodą Gwiazda Dobroczynności.