„A to Polska właśnie”, czyli sceny z dramatów Stanisława Wyspiańskiego w plenerach parku radziejowickiego!

Trwa kurs mistrzowski Andrzeja Seweryna, który obchodzi w tych dniach 50-lecie pracy artystycznej. Uczestnicy kursu, młodzi aktorzy, przygotowują pokaz fragmentów trzech arcydzieł Wyspiańskiego: „Nocy listopadowej”, „Wyzwolenia” i „Wesela”. Widowisko powstaje ze spektakularnym rozmachem: wiele planów gry, efekty świetlne i kostiumy tworzone we współpracy z młodymi scenografami z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a także muzyka wykonywana na żywo przez chór Cantata z Grodziska Mazowieckiego i kapelę ludową z Kocierzewa.

W radziejowickim theatrum, pośród architektury i natury, słowa i myśli Wyspiańskiego podsycają debatę o Polsce i Polakach, która w roku stulecia odzyskania niepodległości brzmi szczególnie aktualnie.

Zapraszamy na pokaz przedpremierowy w czwartek, 23 sierpnia o godzinie 20.30 oraz na premierę w piątek 24 sierpnia o godzinie 20.30. Gdyby zapowiadana na piątek pogoda miała popsuć plany, przewidujemy wersję awaryjną pod dachem radziejowickiego namiotu. Proszę pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży.

Zapraszamy!