Otwieramy się dla Was – recital fortepianowy Elżbiety Karaś-Krasztel

22 maja 2021 r., godz. 19.00, Nowy Dom Sztuki

22 maja zapraszamy na koncert, podczas którego usłyszymy dzieła W. A. Mozarta oraz F. Chopina w interpretacji wybitnej pianistki Elżbiety Karaś-Krasztel.

W programie:

W A. Mozart:
Fantazja d – moll KV 397
Sonata B – dur KV 281

F. Chopin:
4 Walce:
h – moll WN 19
E – dur   WN 18
As – dur  WN 28
As – dur  WN 47

Fantaisie – Impromptu cis – moll op. 66

3 Walce:
a – moll op. 34 nr 2
cis – moll op. 64 nr 2
F – dur op. 34 nr 3
Polonez As – dur op. 53

Elżbieta Karaś-Krasztel, absolwentka lubelskiego liceum muzycznego w klasie prof. Mieczysława Dawidowicza, studia pianistyczne ukończyła w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Reginy Smendzianki.  Po uzyskaniu dyplomu kształciła się dalej u Wiktora Mierżanowa (profesora Konserwatorium Moskiewskiego) oraz Istvána Lantosa (profesora Akademii Muzycznej w Budapeszcie). Była wielokrotną stypendystką Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie.  Zdobyła I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku.  Ma na swoim koncie dyplomy i wyróżnienia uzyskane m.in. na konkursach w Atenach, Moskwie i Warszawie.  Koncertowała w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i Australii.  Współpracowała  jako solistka z Polską Orkiestrą Kameralną i orkiestrą Sinfonia Varsovia.  Dokonała licznych nagrań dla PR i TV, nagrała również płyty z muzyką W.A. Mozarta, F. Chopina oraz nieznanych kompozytorów polskich dla firm APERTO oraz DUX.

Artystka jest znakomitą interpretatorką utworów Mozarta.  Odniosła wielki sukces wykonując na estradzie  Filharmonii Berlińskiej Koncert fortepianowy Es‑dur, KV 482, tego kompozytora pod batutą Jerzego Maksymiuka.  Po wykonaniu przez nią utworów Mozarta z orkiestrą Sinfonia Varsovia napisano w Niemczech:  „Wielkości Jego muzyki lepiej wyrazić się nie da….”

Wiele uwagi poświęca artystka muzyce polskiej. Oprócz bogatego repertuaru chopinowskiego gra utwory I.J. Paderewskiego, J. Zarębskiego oraz A. Malawskiego.

Elżbieta Karaś-Krasztel współpracuje z kwartetem „Prima Vista” wykonując muzykę kameralną, w tym  koncerty J.S. Bacha, W.A. Mozarta i F. Chopina.

Artystka prowadzi klasę fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną była wielokrotnie nagradzana w tym Nagrodą Indywidualną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz medalem Gloria Artis.

 

Uwaga: w wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa poprzez dedykowany adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl bądź telefonicznie, dzwoniąc pod nr (+46) 857 71 75 lub 512 928 062 i otrzymały potwierdzenie.

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, które znajdują się na naszej stronie:
www.palacradziejowice.pl/zasady