Mickiewicz na 3 głosy – Poezja Adama Mickiewicza w nowej odsłonie

W sobotę, 17 listopada 2018 r., o godzinie siódmej wieczorem zapraszamy do Nowego Domu Sztuki na koncert Mickiewicz na 3 głosy – Poezja Adama Mickiewicza w nowej odsłonie. Podczas wieczoru wystąpią artyści o międzynarodowej renomie – Axoum Duo, który tworzą Elwira Ślązak (marimba) i Gabriel Collet (marimba) oraz Marcin Bronikowski (baryton).

Artyści zaprezentują cykl pieśni do wybranych wierszy i fragmentów poematów Adama Mickiewicza. Autorem muzyki jest Gabriel Collet, francuski kompozytor od lat mieszkający w Polsce. Będzie to pierwszy w Polsce i na świecie cykl pieśni napisany na dwie marimby i baryton, co stanowi o oryginalności tego projektu artystycznego.

Cykl pieśni Gabriela Colleta łączy uznaną formę klasycznej pieśni z instrumentem, który dzięki oryginalnej barwie nadaje poezji nowy, świeży rys. Marimba powoli podbija sale koncertowe, łączy przeszłość z przyszłością. Cykl pieśni będzie jednocześnie propagować nowatorskie połączenia muzyczne (głos i marimby) i pozwoli na nowo odkrywać najpiękniejsze i wartościowe wzorce literackie.

„Mickiewicz na 3 głosy” jest dla wszystkich poszukujących wartościowych innowacyjnych rozwiązań artystycznych. Publiczność w każdym wieku odkryje na nowo dzieła Wieszcza oraz usłyszy jego poezję w innym muzycznym wymiarze.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Krea Music, a współorganizatorem Pałac w Radziejowicach. Projekt zrealizowano w ramach programu „Kultura i Interwencje” Narodowego Centrum Kultury.

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami. Informacja ta przesłana zostanie na kilka dni przed koncertem. Z uwagi na ograniczoną ich liczbę decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia w Radziejowicach!