IV Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów w Radziejowicach

W radziejowickim pałacu odbył się  IV Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Domem Pracy Twórczej w Radziejowicach. Kurs dedykowany jest szczególnie uzdolnionym uczniom, studentom i absolwentom szkół oraz wyższych uczelni muzycznych. Młodzi pianiści doskonalili swój warsztat artystyczny pod kierunkiem wybitnych artystów:  Tobiasa Kocha i Paolo Giacomettiego na instrumentach historycznych oraz Nikolaja Demidenko i Janusz Olejniczaka na instrumentach współczesnych.
Po raz pierwszy w historii kursów poprowadzone zostały samodzielne klasy mistrzowskie instrumentów historycznych – młodzi pianiści mieli okazję doskonalić umiejętność gry na fortepianach z epoki Chopina w ramach przygotowań do pierwszej edycji konkursu pianistycznego na instrumentach historycznych, która planowana jest w 2018 roku.
Podczas kursów odbywały się również dodatkowe spotkania i seminaria.
Jak co roku zajęcia zwieńczył koncert finałowy, który był dodatkową promocją uczestników i podsumował ich pracę.
Młodzi pianiści gościli w Radziejowicach do 30 sierpnia 2016 roku a wspomniany koncert uczestników połączony z otwarciem wystawy geometrystów miał miejsce w piątek, 26 sierpnia 2016 roku o godzinie ósmej wieczorem. W trakcie koncertu uczestnicy warsztatów wykonali utwory Fryderyka Chopina na fortepianie współczesnym i historycznym (Erard 1838 z kolekcji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina).

Organizatorzy:

nifc

Pałac w Radziejowicach logo